Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR
 
1.1- SATICI     

Ünvanı: Maydanoz Akvaryum
Adres: Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cad. No: 368/1 Maltepe / İSTANBUL
Telefon: 0535 776 95 71
E-mail: info@maydanozakvaryum.com

 

1.2- ALICI       

Adı - Soyadı/Ünvanı:

Adresi:

Telefon:

E-mail:

 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.maydanozakvaryum.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ

Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

(Bu bölüm müşterinin sipariş detay formunda bulunmaktadır.)

           

Alınan Ürün/Ürünler:

Toplam Satış Bedeli: ............. TL

Ödeme Şekli: Kredi Kartı/ Banka Havalesi (EFT) / PayPal / Kapıda Ödeme

Teslim Edilecek Kişi:

Telefon numarası:

Teslimat Adresi:

Fatura Edilecek Kişi/Kurum:          

Fatura Adresi:

Vergi Dairesi:

Vergi Sicil Numarası:

Kargo Ücreti: TL

 

MADDE 4- SÖZLEŞME SÜRESİ

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin yada her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1-18 yaşından küçük kişiler maydanozakvaryum.com’dan alış-veriş yapamaz.

 

5.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından maydanozakvaryum.com sorumlu değildir.

 

5.3- ALICI, www.maydanozakvaryum.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

5.4- maydanozakvaryum.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard, American Express), banka havalesi, PayPal ya da Kapıda Nakit Ödeme (kargo firması aracılığı ile olabilir) alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) banka hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

5.5- Madde 5.4 e bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu maydanozakvaryum.com Sipariş/Ödeme Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

Sipariş/Ödeme Prosedürü: 

Sipariş:  Alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) tarafınızca onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye SİPARİŞ ONAY maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkıyat yapılmaz.

 

Siparişlerin tedarik,ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için Sipariş Onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu yada kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde müşteriden bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin(EFTnin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

 

Ender bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

 

Ödeme: maydanozakvaryum.com'da , internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize, taksit imkanlarından da faydalanabileceği faks emri ile sipariş (mail order) yada nakit havale ile sipariş imkanları da sunulmuştur. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken "Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. Diğer ödeme araçları için çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin(EFTnin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

5.7- Madde 5.6 ya bağlı olarak ALICI, ürün sevkıyat ve teslimat  koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu maydanozakvaryum.com Sevkıyat/Teslimat Prosedürü  bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

Sevkıyat/Teslimat Prosedürü:  

Sevkiyat: Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler maydanozakvaryum.com veya bayii elemanları tarafından bizzat teslim edilir. Bayilik verilmemiş olan bölgelerde mallar anlaşmalı kargo firmaları tarafından teslim edilir. 

 

&